انتخاب خودرو

0 محصول

کپسول آتش نشانی

وجود یک کپسول آتش نشانی در خودرو یک امر ضروری است. یادمان باشد که پیشرانه خودرو برای حرکت حرارت زیادی تولید می‌کند و در زیر پیستون‌ها همیشه احتراق و انفجار وجود دارد و هیچگاه نمی‌توان 100 درصد اطمینان داشت که این احتراق‌ها بی‌خطر هستند. از طرفی سیستم‌های داخلی خودرو به رشته‌ سیم‌های متعددی متصل هستند که ممکن است این رشته سیم‌ها به هر دلیلی دچار اتصالی شده و جرقه بزنند که حاصل این جرقه یک آتش‌سوزی بزرگ باشد. به هر حال دلیل برای ایجاد آتش در خودرو بسیار است و متخصصان حوزه خودرو همیشه این پیشنهاد را دارند که یک کپسول آتش نشانی (حتی کوچک) در خودرو داشته باشید تا از بوجود آمدن خسارات پرهزینه جلوگیری کنید. اگر شما هم به ایمنی و امنیت خودرو خود می‌اندیشید، می‌توانید با استفاده از وب سایت فروشگاهی های‌موبیل، کپسول آتش نشانی مناسب خودرو خود را خریداری کنید.

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

در زمان ایجاد احتراق در خودرو، مهم‌ترین موضوع حفظ آرامش و خونسردی است. بروز استرس و هیجان در زمان آتش، موجب می‌شود نتوانید تصمیم درست بگیرید و آتش را مهار کنید. 
برای استفاده از کپسول آتش نشانی در زمان احتراق، ابتدا ضامن کپسو را بکشید.
در فاصله 1 تا 2 متری آتش قرار بگیرید تا صدمه‌ای به شما وارد نشود؛ در صورتی که به ماسک صورت دسترسی دارید، حتما از ماسک استفاده کنید تا در زمان خاموش کردن آتش، دود وارد سیستم تنفس شما نشود.
اهرم شیر کپسول آتش نشانی را فشار دهید تا مواد خاموش کننده آتش از کپسول خارج شود. پودر کپسول آتش نشانی را بر روی تمام قسمت‌هایی که فکر می‌کنید طعمه آتش شده است بپاشید.
حتما پس از خاموش کردن آتش با مراکز آتش نشانی تماس بگیرید (تماس با شماره 125)

انواع کپسول آتش نشانی

کپسول‌های آتش نشانی بر اساس نوع مواد اطفاء حریق در آن‌ها به 5 دسته تقسیم می‌شوند.

1- خاموش‌کننده‌های محتوی آب WATER FIRE EEXTINGUISHER 

2- خاموش‌کننده‌های محتوی پودر POWDER FIRE EEXTINGUISHER  

3- خاموش‌کننده‌های محتوی گاز CARBON DIOXIDE FIRE EEXTINGUISHER 

4- خاموش‌کننده‌های محتوی کف EEXTINGUISHER FOAM FIRE 

5- خاموش‌کننده‌های محتوی مواد هالوژنه HALOGENATED FIRE EEXTINGUISHER

کپسول‌های آتش نشانی و اطفاء حریق مناسب برای خودروها معمولا حاوی پودر هستند.

 

حذف همه
  • 60
  • 90
  • 120
موردی یافت نشد.