انتخاب خودرو

9 محصول

فولی و بلبرینگ

فولی یا همان هرزگرد قطعه‌ای است که در سیستم‌های مختلف خودرو کاربرد دارد؛ از جمله در موتور خودروها. فولی وظیفه دارد وضعیت تسمه‌های مختلف موتور و دیگر سیستم‌های کاربردی خودرو را تنظیم کند. مهم‌ترین وظیفه فولی در سیستم موتور خودروها، تنظیم وضعیت تسمه‌های متصل به میل‌لنگ است. فولی قادر است حرکت تسمه‌ها را به صورت یکنواخت کنترل کند. فولی با کمک بلبرینگ در دور بالا قادر است حرکت تسمه‌ها تسریع بخشد و این موضوع سبب می‌گردد که موتور و گیربکس در سرعت‌های بالا بهتر و منظم‌تر عمل کنند.

 بلبرینگ یا همان یاتاقان توپی در واقع قطعه‌ای است که قادر است حرکت طولی را به حرکت چرخشی و دورانی تبدیل کند. بلبرینگ‌ها قادر هستند بارهای شعاعی و بارهای محوری را به صورت همزمان تحمل کنند؛ این امر سبب می‌گردد در سیستم‌های اتومبیل‌ها بلبرینگ به عنوان یک قطعه کمکی در فشار بالا نیز معرفی شود. بلبرینگ از دو فضای داخلی و خارجی ساخته شده است و قادر است بار وارد شده به هر دولایه را در راستای یک محور مشخص انتقال دهد تا فشار وارد شده باعث شکستگی قطعات نشوند.

هم فولی‌ها و هم بلبرینگ‌ها از قطعات مهم و حیاتی در سیستم موتور خودروها بشمار می‌روند، از همین رو زمانی که دچار مشکل می‌شوند، کل سیستم پیشرانه خودرو دچار ایراد خواهد شد. مجموعه های‌موبیل با در نظر گرفتن نیاز صاحبان اتومبیل‌های ایرانی و خارجی و همچنین متخصصان حوزه خودرو، این امکان را فراهم ساخته‌اند تا شما بتوانید از طریق وب سایت فروشگاهی های موبیل، قطعات مورد نیاز از جمله انواع فولی و بلبرینگ را به صورت آنلاین خریداری کنید.

برندها

حذف همه
  • 60
  • 90
  • 120