انتخاب خودرو

10 محصول

سپر و متعلقات

سپر جلو و سپر عقب و متعلقات آن‌ها، همچون دیاق سپر، نگهدارنده یا براکت سپر، قطعات چراغ شور، توری سپر جلو و فوم سپر، نقش مهمی در استحکام و البته پایداری یک خودرو ایفا می‌کنند. سپر جلو و سپر عقب خودرو مهمترین قسمت در زمان تصادفات رانندگی بوده و تاثیر بسیاری در کاهش آسیب های احتمالی برای سرنشینان خودرو دارد؛ از همین رو پیشنهاد می‌کنیم همیشه از سلامت سپر و متعلقات آن در خودرو خود آگاهی کافی کسب کنید.

سپر خودروها ضمن اینکه باعث می‌شوند نیروی ضربات و فشار به دیگر بخش‌های پیکره خودرو وارد نشود، بر روی سیستم تعلیق و پایداری خودرو نیز تاثیر مستقیم دارند؛ از همین رو سلامت فرم و ظاهر سپر یک امر ضروری است که باید به آن توجه کرد. بهترین سپر خودروها، آن است که ساختار چند لایه ارتجاعی دارد؛ در این حالت سپر بخشی از نیروی ضربه را از خود خارج می‌کند. برای خرید سپر و متعلقات و قطعات سپر خودروها، می‌توانید از خدمات تخصصی ارائه شده از سوی وب سایت های‌موبیل استفاده کنید و با بهره‌گیری از سرویس مشاوره تیم های‌موبیل، مناسب‌ترین سپر را برای اتومبیل خود خریداری کنید. 

انواع سپر در صنعت خودروسازی

به صورت کلی سپر و قطعات آن در صنعت خودروسازی از نظر مواد سازنده به سه دسته تقسیم می‌شوند؛ سپر فلزی، پلاستیک پایه فلزی MMC و پلاستیکی پایه پلیمری PMC. اولین و در واقع قدیمی‌ترین نوع سپر استفاده شده در تولید خودروها، سپر فلزی است که امروزه به ندرت در خودروهای آفرودی یا اتومبیل‌های سفارش ارتش‌ها می‌توان این نوع سپرها را مشاهده کرد. 
سپر‌های MMC در اواسط قرن 20 میلادی وارد صنعت خودروسازی شدند و تا به امروز جزئی از این صنعت بوده‌اند. MMC در واقع نوعی پلاستیک است که بر روی یک بستر فلزی تولید می‌شود و ضمن اینکه ساختار بسیار مستحکمی دارد، می‌تواند با بهره‌گیری از قطعات فنری خاصیت ارتجعالی بالایی را در بخش جلوبندی خودروها ایجاد کند؛ اما متاسفانه سپرهای MMC وزن بالایی دارند، از همین رو این سپرها بیشتر در پیکره خودروهای سدان فول سایز یا SUV و کراس اور استفاده می‌شوند.
سپرهای PMC محبوبترین و پرکاربردترین نوع سپرها در صنعت خودروسازی هستند؛ این سپرها ضمن اینکه ارزان قیمت هستند در مقابل فشار و ضربه هم پایداری مناسبی دارند. البته ناگفته نماند که سپرهای PMC هم در انواع مختلفی تولید می‌شوند. 

برندها

حذف همه
  • 60
  • 90
  • 120