انتخاب خودرو

22 محصول

چراغ و روشنایی

چراغ و سیستم روشنایی یک خودرو، بی‌شک تاثیرگذارترین قطعه خارجی یک اتومبیل است که می‌تواند نظر ما را نسبت به ظاهر آن تغییر دهد. بر اساس قوانین وضع شده از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی جمهوری اسلامی ایران، کلیه خودروها می‌بایست مجهز به چراغ جلو با نور بالا و پایین ، چراغ عقب  یا چراغ خطر ، چراغ ترمز ، دنده عقب ،فلاشر و چراغ های راهنما باشند. همچنین چراغ های موجود باید امکان دیده شدن خودرو از فاصله مشخص برای کلیه عابران و خودروهای دیگر را فراهم کند. این قوانین فقط شامل ایران نمی‌شود و امروزه به عنوان قوانین بین‌المللی به حساب می‌آیند. البته ناگفته نماند که برخی کشورها یک قدم فراتر رفته‌اند و وجود چراغ مه شکن در اتومبیل‌ها را نیز یک امر ضروری اعلام کرده‌اند.

بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی کلیه خودروها بایستی مجهز به چراغ جلو با نور بالا و پایین ، چراغ عقب یا چراغ خطر ، چراغ ترمز ، دنده عقب ، فلاشر و چراغ های راهنما باشند. همچنین چراغ های موجود باید امکان دیده شدن خودرو از فاصله مشخص برای کلیه عابران و خودروهای دیگر را فراهم کند. چراغ مه شکن نیز در برخی کشورها اجباری می‌باشد. امروزه طراحی چراغ های خودروها به گونه ای است که علاوه بر زیبایی ظاهری ، گستره دید راننده را بهبود داده و تجهیزات لازم را برای جلوگیری از تصادفات در شرایط مختلف آب و هوایی دارا باشد. اگر چراغ یا قطعات چراغ شما آسیب دیده و یا لامپ آن سوخته می‌توانید از بین تنوع کالاهای فروشگاه "های موبیل" کالای مناسب را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید اکثر خودروهای 2005 به بالا دارای چند مدل چراغ با کد فنی های مختلف در یک خودرو می باشند. قبل از سفارش کالا با مطالعه و مشاهده هر کالا از صحت تطابق آن با خودروی خود مطمئن شوید.

انواع چراغ استفاده شده در خودروها

به صورت کلی فناوری استفاده شده در چراغ خودروها به چهار دسته تقسیم‌بندی می‌شود: چراغ هالوژن، چراغ زنون، چراغ ال‌ای‌دی و چراغ لیزری

چراغ هالوژن در واقع نسل نخستین چراغ خودروها محسوب می‌شود. لامپ هالوژن از یک رشته نازک تنگستن و یک البته حباب شیشه‌ای حاوی گاز هالوژن تولید می‌شود. اندازه حباب با طول رشته تنگستن مرتبط است و هرچه حباب بزرگتر باشد تعداد یا طول رشته‌های تنگستن بیشتر است. بسته به طراحی چراغ خودرو، تعداد لامپ‌های استفاده شده در سیستم چراغ ماشین متفاوت است. با اینکه چراغ هالوژن گرمای زیادی تولید و انرژی زیادی مصرف می‌کند، هیچگاه از صنعت خودروسازی جدا نشد و هنوز هم در بسیاری از اتومبیل‌های روز تولید شده توسط کمپانی‌های بزرگ خودروسازی استفاده می‌شود. لامپ‌های هالوژنی را می‌توان در چراغ جلو، چراغ خطر عقب، راهنماهای خودرو حتی چراغ‌های مه‌شکن اتومبیل‌ها مشاهده کرد.

چراغ زنون نسل جدیدتری از سیستم روشنایی استفاده شده در خارج خودروها بشمار می‌رود. اولین بار کمپانی بی‌ام‌و در محصولاتش از لامپ‌های زنون استفاده کرد و از آن زمان به بعد کمپانی‌های زیادی از لامپ‌های زنون در چراغ‌های عقب، چراغ‌های جلو، دی‌لایت (چراغ روز) و حتی چراغ خطر سوم خودروهای خود استفاده کردند. چراغ زنون نسبت به چراغ هالوژن انرژی کمتری مصرف می‌کند و تقریبا گرمایی از خود ساطع نمی‌کند. در لامپ‌های زنون بکار رفته در سیستم روشنایی خودروها فیلامانی وجود ندارد تا گرم شود و سپس نور تولید کند؛ از همین رو در این لامپ‌ها گاز زنون از طریق یک بار الکتریکی باردار می‌شوند و این موضوع سبب شده است که نور سفید در لامپ‌های زنون تولید می‌شود که این نور را به نور طبیعی نیز می‌شناسند. نور لامپ زنون بکار رفته در خودروها به مراتب بیشتر لامپ‌های هالوژن است؛ چراغ زنون بکار رفته در سیستم روشنایی اتومبیل‌ها این قابلیت را دارد که تا 87% پردازش بیشتری در زمان نور پایین و تا 180% پردازش بیشتر در زمان نور بالا داشته باشد.

چراغ ال‌ای‌دی در واقع نسل جدیدی از لامپ‌های استفاده شده در سیستم روشنایی خودروها محسوب می‌شود که قادر است نور بیشتری نسب به چراغ زنون و چراغ هالوژن بوجود بیاورد. این چراغ‌ها اولین بار در سیستم دی‌لایت یا همان چراغ روز خودروها استفاده شد، اما کم کم با ارزان‌تر شدن لامپ‌های ای‌ای‌دی، شاهد استفاده از آن‌ها در چراغ‌های جلو و عقب خودروها بودیم. LED کوتاه شده عبارت Light Emitting Diode است که به دیود ساطع کننده نور ترجمه می‌شود. این چراغ‌ها هم همانند هالوژن قادر هستند گرمای زیادی از خود ساطع کنند، از همین رو خودروهایی که به چراغ‌های ای‌ای‌دی مجهز هستند، معمولا یک سیستم خنک‌کننده در چراغ‌های خود دارند.

چراغ لیزری، خاص‌ترین و جدیدترین نوع چراغ بکار رفته در اتومبیل‌ها به حساب می‌آید که فعلا می‌توانیم در خودروهای لوکس و مدرن مثل مرسدس بنز S کلاس یا بی ام و سری 7 آن‌ها را ببینیم. شرکت بی ام و با عرضه خودرو منحصر به فرد i8 در سال 2015 چراغ لیزری را وارد صنعت خودروسازی کرد. نور لیزر ساطع شده از این چراغ‌ها تک رنگ بوده و برخلاف دیگر نورها که طیف رنگی گسترده‌ای دارند، قادر است در یک طول موج قرار بگیرد؛ همین موضوع سبب شده است که نور لیزر چراغ بتوانند مسیر زیادی را برای راننده روشن کند. چراغ‌های لیزری بکار رفته در خودروها، قادر هستند تا 600 متر مسیر را روشن کنند.

برندها

حذف همه
  • 60
  • 90
  • 120
شبرنگ عقب
اس ان تی (SNT)
شبرنگ عقب
0تومان
چراغ جلو
اس ان تی (SNT)
چراغ جلو
0تومان
چراغ جلو
ستاکو (Setaco)
چراغ جلو
0تومان
چراغ جلو
جمع ساز (Jamsaz)
چراغ جلو
180,000تومان
چراغ جلو
کروز (Crouse)
چراغ جلو
0تومان
  • 1