انتخاب خودرو

5 محصول

فرمان و داشبورد

فرمان و داشبورد جزء اصلی‌ترین قطعات داخل یک خودرو به حساب می‌آیند. فرمان باید به شکلی طراحی شود تا راننده بتواند پیکره خودرو را بدرستی کنترل کند؛ از همین رو وضعیت سلامت فنی و ظاهری یک فرمان بسیار اهمیت دارد. از طرفی نقش داشبورد را در داخل خودرو نمی‌توان انکار کرد؛ قطعه‌ای که یک ناحیه‌ی قابل دسترس برای ما به ارمغان آورده است. فرمان و همچنین دکمه‌های سیستم‌های خودرو بر روی داشبورد قرار می‌گیرند. وضعیت قرارگیری داشبورد خودروها ارتباط مستقیم با وضعیت ارگونومیک فرمان دارد. کیسه هوا، درب داشبورد، پوسته داشبورد و روکش داشبورد از جمله قطعات اصلی یک داشبورد استاندارد به حساب می‌آیند و البته فراموش نکنیم که می‌توانیم وضعیت ظاهری داشبورد و فرمان خودرو خود را با بهره‌گیری از لوازم جانبی مانند روکش فرمان، شخصی‌سازی کنیم.

امروزه فرمان خودروها دارای فناوری های گوناگونی هستند. در فرمان های هیدرولیکی از طریق پمپ هیدرولیک و سایر تجهیزات آن از طریق فشار روغن چرخش فرمان تسهیل می شود. در فرمان های الکتروهیدرولیک، یک موتور برقی به کمک پمپ هیدرولیک به چرخش بهتر فرمان کمک می کند. اما در فرمان های برقی موتور برقی به طور مستقیم از طریق سنسورهای تعبیه شده چرخش فرمان را آسان تر می نماید.

در کنار فرمان شاهد استفاده از متد جدید در طراحی داشبورد خودروها هستیم. زمانی که به پیشرفت صنعت خودرو در دو دهه اخیر نگاه می‌کنیم، متوجه خواهیم شد که اصول و شاخص‌های ارگونومیک ضمن اینکه در طراحی و ساخت فرمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، در ساخت داشبوردها نیز مورد بررسی واقع می‌شود. از طرفی القای حس آرامش و پایداری یا اسپرت بودن خودرو از طریق داشبورد به سرنشینان و راننده اتومبیل انتقال می‌گردد؛ از همین رو در طراحی مدرن خودروها شاهد استفاده از متریال‌های جدید در ساخت داشبورد خودروها هستیم. چرم طبیعی، چوب یات و فیبرکربن از جمله متریال‌هایی هستند که در طراحی مدرن داشبورد و گاها فرمان‌ها می‌بینیم.

تعویض فرمان چگونه انجام می‌شود؟

فرمان خودروها به دلایل مختلف ممکن است دجار مشکل شوند. تصادف یا حتی از بین رفتن برخی از کد‌های کامپیوتر یا همان ECU خودرو می‌تواند عامل از خرابی در سیستم فرمان خودرو باشد. در برخی از اوقات نیز فرم فرمان مناسب راننده نیست و بهتر است غربیلک فرمان تعویض گردد تا از نظر ارگونومیک فرمان حالت مطلوبی داشته باشد.  متخصصان های‌موبیل با در نظر گرفتن نیاز بازار ایران، اقدام به ارائه خدمات تخصصی در خصوص فروش انواع فرمان و البته لوازم جانبی فرمان همچون روکش فرمان کرده است. 

خرید داشبورد انواع خودروهای داخلی و وارداتی

تعویض داشبورد خودرو ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد؛ اما همه ما می‌دانیم که عمده‌ترین مشتریان داشبورد، صاحبان خودروهای تصادفی هستند. متخصصان وب سایت های‌موبیل با در نظر گرفتن طیف گسترده‌ای از خودروهای داخلی و وارداتی از جمله اتومبیل‌های پراید، تیبا، پژو 206، پژو 405، سمند، سوناتا، کیا اپتیما، کیا سورنتو، اسپورتیج، هیوندای آزرا و... اقدام به عرضه انواع قطعات اصلی داشبورد همچون درب داشبورد، پوسته داشبورد و روکش داشبورد و... کرده است.

برندها

حذف همه
  • 60
  • 90
  • 120
  • 1